tytul: Radio Zachód, 23.11.2017tytul: Gmina Brody: spotkanie z architektem krajobrazutytul: Referendum w gminie Babiak (Wielkopolska) - 21.06.2015tytul: Kto zarabia na planowaniu kopalni na granicy polsko-niemieckiejtytul: Dolne Łużyce 23 VIII 2014 Łańcuch ludzi STOP odkrywce (Grabice - Kerkwitz)tytul: Blog prowadzony przez Fundację Frank Boldtytul: Jak Czesi poradzili sobie z planowanymi kopalniami węgla brunatnego?

Opinia o kopalni: Trabanta nie chcemy, na mercedesa nas nie stać

W rozmowie z "Wyborczą" Hanna Mrówczyńska, dyrektor projektu PGE Gubin, opowiadała o planach spółki wobec kopalni odkrywkowej gmin Brody i Gubin. - Zaznaczam, że nie mamy zamiaru kupować elektrowni w Jänschwalde. Nie prowadzi się żadnych rozmów na ten temat. Po co remontować trabanta, jeśli można kupić mercedesa? - mówiła Mrówczyńska.

- O inwestycję rzędu 11 mld zł w rozbudowę już istniejącej i działającej elektrowni w Opolu troszczy się sam premier, wraz z całym rządem, oraz zarząd wielkiego koncernu energetycznego PGE, a o budowie rzekomego kompleksu energetycznego pod Gubinem wypowiada się i składa obietnice pani dyrektor (czyli nawet nie zarząd!) ze spółki wynajmującej siedzibę na drugim piętrze kamienicy w Gubinie, nad pizzerią, wejście od tyłu, z terenu dawnego dworca PKS. A mowa jest przecież o inwestycji, której koszty mają wynieść wielokrotność nakładów w Opolu (25 czy nawet 35 mld zł). Sorry, ale nie kupujemy tej ściemy - pisze Anna Dziadek, aktywna przeciwniczka kopalni w Lubuskiem*.

Cały tekst: http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35161,15503528,Opinia_o_kopalni__Trabanta_nie_chcemy__na_mercedesa.html#ixzz2uH2BWXUr

  informacje.php?dzial=2&kat=14&art=9

Radio Zachód, 23.11.2017

Wywiad z Anną Dziadek między innymi na temat celowości wydatków na wieloletnie i uciążliwe planowanie kopalni odkrywkowej (...)


link terra