tytul: Radio Zachód, 23.11.2017tytul: Referendum w gminie Babiak (Wielkopolska) - 21.06.2015tytul: Kto zarabia na planowaniu kopalni na granicy polsko-niemieckiejtytul: Dolne Łużyce 23 VIII 2014 Łańcuch ludzi STOP odkrywce (Grabice - Kerkwitz)tytul: Blog prowadzony przez Fundację Frank Boldtytul: Opinia o kopalni: Trabanta nie chcemy, na mercedesa nas nie staćtytul: Jak Czesi poradzili sobie z planowanymi kopalniami węgla brunatnego?

Gmina Brody: spotkanie z architektem krajobrazu

Pod koniec września przedstawiciele EKO-UNII oraz Stowarzyszenia NIE kopalni odkrywkowej zorganizowali spotkania z mieszkańcami sołectw w  gminie Brody.

Architekt krajobrazu pan Jakub zapoznał się z potrzebami mieszkańców, stanem terenów rekreacyjnych w poszczególnych miejscowościach - ze szczególnym zwróceniem uwagi na stan zielenii i zbiorników decydujących o małej retencji.

Oczywiście najwięcej zainteresowania wzbudził staw w Kole, w którego oczyszczenie włożono tak wiele pracy społeczników - przede wszystkim mieszkańców Koła.

Z niecierpliwością czekamy na projekty i zalecenia architekta dla poszczególnych miejscowości.

  informacje.php?dzial=2&kat=14&art=9

Radio Zachód, 23.11.2017

Wywiad z Anną Dziadek między innymi na temat celowości wydatków na wieloletnie i uciążliwe planowanie kopalni odkrywkowej (...)


link terra